لوگوی اچ پی لیزر

عوارض و خطرات زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی در زنان

فهرست مطلب

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مقاربتی و جنسی که امروزه افراد زیادی از سراسر جهان را درگیر کرده است، بیماری زگیل تناسلی است که در اثر آلودگی شخص به ویروس اچ پی وی، ایجاد می‌شود. این بیماری می‌تواند عوارض ناخوشایندی را با خود به همراه بیاورد و زندگی فرد را دچار تغییرات کند. عوارض و خطرات زگیل تناسلی در زنان آمار بالاتری نسبت به مردان دارد. انتخاب راه مناسب برای درمان این بیماری همواره از دغدغه‌های مبتلایان بوده است و تمامی این افراد به دنبال پیدا کردن بهترین راه برای درمان زگیل تناسلی هستند.

انتقال ویروس اچ پی وی از مادر نوزاد

انتقال ویروس اچ پی وی از مادر نوزاد

در برخی از بررسی‌های انجام شده، ثابت شده است که این ویروس می‌تواند در هنگام زایمان از مادر به نوزاد منتقل شود؛ همچنین در صورت انتقال ژن‌‌های آلوده از مادر نیز نوزاد می‌تواند به این عفونت دچار شود. برخی از افراد نیز نگرانی‌هایی در زمینه انتقال ویروس اچ پی وی در صورت تغذیه نوزاد با شیر مادر دارند که علی‌رغم بررسی‌ها و نگرانی‌های انجام شده در این زمینه، هیچ سازمانی شیر ندادن مادر به نوزاد را به علت نگرانی برای انتقال این ویروس، توصیه نمی‌کند زیرا شیر مادر از فواید زیادی برخوردار است که باعث رشد بهتر نوزاد و همچنین افزایش ایمنی وی می‌شود. عوارض و خطرات زگیل تناسلی در زنان می‌تواند در دوره بارداری شدیدتر باشد.

لیزر درمانی زگیل تناسلی در کلینیک لیزر HPV
بدون درد و خونریزی
عدم نیاز به بستری
بدون عوارض جانبی

تحقیقات نشان داده است که امروزه درصد بالایی از مادران به ویروس HPV مبتلا بوده‌اند که این آمار تاثیر بسزایی در کاهش شیردهی کودکان با شیر مادر داشته است. البته دقت داشته باشید که عدم ابتلای کودک به این عفونت از طریق شیر مادر‌، قطعی نیست و درصد خیلی پایینی امکان دارد که نوزاد در صورت تغذیه از این شیر، به ویروس اچ پی وی مبتلا شود. برای کاهش درصد ابتلا کودک، نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

  1. بهتر است که کودکان از 11 یا 12 سالگی، در مقابل این ویروس واکسینه شوند.
  2. مادران شیرده 26 ساله یا جوان‌تر، باید واکسن گارداسیل یا واکسن پاپیلوگارد را دریافت کنند.
  3. در صورت ابتلا به این ویروس، برای شیر دادن به نوزاد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

مقاله پیشنهادی: راه های پیشگیری از زگیل تناسلی یا ویروس hpv

سرطان دهانه رحم (سرویکس)

سرطان دهانه رحم (سرویکس)

دهانه رحم یا همان سرویکس، به بخش انتهایی رحم گفته می‌شود که واژن را به قسمت بالایی رحم متصل می‌نماید. طبق آمار ثبت شده، تقریبا بخش زیادی از افرادی که به سرطان رحم دچار می‌شوند، ویروس HPV را نیز داشته‌اند. البته در نظر داشته باشید که تقریبا انواع زیادی از ویروس اچ پی وی وجود دارند که فقط برخی از آنها مانند انواع ٦،١١،١٦،١٨ می‌توانند منجر به ایجاد سرطان رحم شوند.

عوارض و خطرات زگیل تناسلی در زنان در گذشته بسیار بیشتر از امروزه بود به حدی که سرطان رحم در آن زمان یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌هایی بود که باعث مرگ بسیاری از زنان می‌شد اما امروزه، به علت پیشرفت بهداشت و روش‌های درمان، این بیماری می‌تواند در مراحل اولیه تا حدی زیاد درمان شود.

البته به علت علائم نهفته‌ای که دارد، تشخیص آن در مراحل ابتدایی ممکن نیست و باید از آزمایش پاپ اسمیر برای تشخیص آن استفاده کرد. اگر سرطان پیشرفت کند و وارد مراحل بعدی شود، علائمی از خود نشان می‌دهد که برخی از آنها شامل قائدگی نامنظم و همچنین تخلیه‌های واژنی غیرطبیعی مانند ترکیبات خونی، سفید، شفاف، قهوه‌ای یا همراه بوی نامطلوب جلبک‌مانند باشند.

کنسر یا سرطان واژن

کنسر یا سرطان واژن

سرطان واژن، نوعی نادر از بیماری‌های سرطانی است که در ناحیه واژن متصل می‌کند. این سرطان در قسمتی از لوله عضلانی ایجاد می‌شود که رحم را به اندام تناسلی خارجی، متصل می‌نماید. سرطان واژن نیز مانند رحم در صورت تشخیص در مراحل اولیه شانس بالایی برای درمان دارد اما در نظر داشته باشید که در این مرحله تشخیص آن نیز بسیار دشوار است و گاهی علائمی ندارد.

به علت شدت عوارض و خطرات زگیل تناسلی در زنان، بهتر است که انجام معاینات پزشکی به صورت مرتب برای پیشگیری از این بیماری و تشخیص در مراحل ابتدایی در صورت ابتلا، انجام شود. این سرطان می‌تواند در صورت پیشرفت علائم زیادی داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خون‌ریزی از واژن به صورت غیرطبیعی به طور مثال در دوران پس از قائدگی
  2. ایجاد یک توده در ناحیه واژن و همچنین ترشحات غیرطبیعی از واژن
  3. ایجاد درد در ناحیه لگن
  4. تکرر ادرار و یبوست

کانسر یا سرطان مقعد

سرطان مقعد

سرطان مقعد یا آنال کانسر یکی از غیرمعمول‌ترین انواع سرطان است که در کانال مقعد ایجاد می‌شود. این کانال در ناحیه انتهایی مقعد وجود دارد که در قسمت داخلی بدن به راست روده منتهی می‌شود و محل خروج مدفوع از بدن است. این سرطان می‌تواند نشانه‌هایی مانند خون‌ریزی در ناحیه مقعد و همچنین ایجاد حس درد در این ناحیه، داشته باشد. از نشانه‌های دیگر این سرطان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد توده یا زائده اضافه در قسمت مقعد
  • ایجاد حس خارش زیاد در این ناحیه

با بررسی‌های انجام شده بر عوارض و خطرات زگیل تناسلی در زنان، گمان می‌رود که شایع‌ترین علت ایجاد این بیماری، ویروس اچ پی وی است و طبق بررسی‌ها، ایجاد این بیماری ارتباط نزدیکی با این ویروس دارد زیرا این ویروس عامل ایجاد زگیل تناسلی می‌شود که در نهایت می‌تواند به ابتلا به سرطان مقعد ختم شود.

همچنین مواردی نظیر سن بالا 50 سال و اعتیاد به استعمال دخانیات نیز می‌توانند منجر به ایجاد سرطان مقعد شود.

بدخیمی های دهان

افرادی که سکس دهانی دارند در صورت آلوده بودن شریک پارتنرشان به زگیل تناسلی ،می‌توانند در طول زمان به سرطانهای بافت پوششی دهان و گلو مبتلا بشوند

خاطرنشان میکنیم نوع ویروسهای مولد زگیل در دستگاه تناسلی با انواع رایج مولد زگیل در دست و … متفاوت است.

ابتلا به ویروس اچ پی وی پایان زندگی نیست

با توجه به بررسی‌های انجام شده، متوجه شدیم که عوارض و خطرات زگیل تناسلی زنان می‌تواند تا حدی باشد که امکان داشتن رابطه‌ای سالم و تداوم زندگی زناشویی را برای بسیاری از افراد سخت کند. توجه داشته باشید که آزمایش‌های زیادی برای تشخیص این بیماری وجود دارند که انجام دادن منظم آنها تا حد زیادی خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد.

مطلب پیشنهادی: روش‌های درمان زگیل تناسلی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
مقالات تبخال تناسلی
نرگس احمدی
درمان های تبخال تناسلی

تبخال تناسلی یک مشکل پزشکی مهم و گاهاً آزاردهنده است که در جوامع جهانی به ویژه در دوران مدرن به تازگی توجه بسیاری از محققان

درمان تبخال گوشتی
مقالات تبخال تناسلی
نرگس احمدی
درمان تبخال گوشتی

تبخال گوشتی یکی از مسائل مهم پوستی است که به طور گسترده‌ای در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد. این عفونت ویروسی، که توسط ویروس هرپس‌سیمپلکس نوع

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب
سوالی دارید؟

با شماره زیر تماس بگیرید
متخصصان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
02166928633